Tel: 0 232 469 73 58

Sandviç Panel Çatı Uygulamaları

Sandviç paneller, iki boyalı Galvaniz veya Alüminyum trapez levha arasında (PIR, PUR, Taşyünü) iç dolgu malzemesi ile ısı yalıtımı amaçlı üretilen kompozit malzemelerdir.

Yapıların çatı, cephe ve iç bölme veya soğuk hava odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılan sandviç paneller; kullandıkları alanlarda oldukça yüksek bir ısı, su, ses izolasyonu sağlar, nem yoğunlaşmasını önler. Ek olarak taşıma kapasitesi ile de mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır. Sandviç panel taşıma kapasitesi, panelin iç dolgu malzemesinin yorgunluğu, kalınlığı ve metal yüzeylerinin formuna bağlıdır. Sandviç panel fiyat fayda analizi çerçevesinde değerlendirildiğinde ekonomik bir çözümdür.

Metallerin (BGS, Alüminyum) ve iç dolgu malzemelerin kalınlığı, kullanılacağı alan ve üzerine gelecek yük miktarına uygun olarak belirlenmektedir. İç dolgu malzeme kalınlığının tespitinde kullanılacağı bölgenin iklim koşulları da dikkate alınmaktadır. Sandviç paneller; sıva, boya gibi kaplamalara gerek kalmaksızın ısı,su ve ses yalıtımı sağlayarak, binaların dış kabuğunu estetik ve uygun fiyatlı bir şekilde oluşturur. Sanayi yapıları,askeri yapılar, sosyal yapılar,zirai yapılar, spor tesisleri şantiye binaları, silolar, hiper marketler, alışveriş merkezleri, soğuk hava depoları ve hal binaları gibi taşıyıcı sistemi çelik ve prefabrike beton olan yapılarda en iyi fiyatlarla tedarik edilir ve kullanılır.

Sandviç panel, maliyetini hızla amorti edebilmektedir. Montaj sırasında kazandırdığı ekonomik avantajların yanı sıra, ısı yalıtımından elde edilen enerji tasarrufuyla panelin diğer yapı malzemelerine oranla daha belirgin amortisman avantajları söz konusudur. Malzemelerin ısıl iletkenlik değerlerine bakılarak rahatlıkla ısı yalıtımından elde edilen kazanımlar karşılaştırmalı olarak tespit edilebilir. Poliüretan dolgulu sandviç paneller diğer benzeri tüm ısı yalıtım malzemelerine oranla daha düşük ısı iletim katsayına sahip olması ile yüksek yalıtım değerlerine ve enerji kazancına yol açmaktadır. Böylece kaynakların korunumu sağlanmaktadır. Hatta panellere güneş panellerinin yerleştirilmesi ile elektrik üretimi bile yapılabilmektedir. Sandviç panellerin hafif olması, nakliye süre ve maliyetlerinin yanında yapının taşıyıcı sistemine daha az yük ilettiğinden temel konstrüksiyon maliyetlerini de düşürerek olumlu etkilemektedir. Ayrıca, Uzun süreli kullanım olanağının yanında düşük bakım maliyetine sahiptir. Panellerdeki modern kaplamaların yüksek dereceli krozyon ve ultraviyole ışın korunumu sağlamaları sandviç panelin sürekliliğini sağlamaktadır.

Uygulama bayii olduğumuz için satışımız yoktur.